{شرکت نظافتی} اهمیت ایمنی در نظافت

اهمیت ایمنی نظافت

همه ما بارها شنیده ایم که پیشگیری بهتر از درمان است، آیا رعایت ایمنی از این اصل جداست؟ آیا جز این است که حادثه خبر نمیدهد؟

ره پاکان

 

اهمیت ایمنی در نظافت


با گذشت زمان شهرها شکل سنتی و قدیمی خود را از دست میدهند و به اصطلاح امروزی مدرن و پیشرفته می شوند، خانه ها از یک طبقه به چند طبقه و ساختمان ها از چند طبقه به مجتمع و نهایتا به برج تبدیل می شوند. این تغییرات باعث تغییرات دیگری مانند : استفاده از برق 3 فاز بجای تک فاز یا استفاده از آسانسور بجای پله و حتی تغییر سبک شست و شوی نما ها و انجام نظافت منزل یا محل کار و... تمامی این تغییرات در کنار فواید خود آسیب ها و خطراتی نیز دارند که میخواهیم شما را در برابر آنها با دادن اطلاعات و شناخت مناسب کاملا ایمن نمائیم ، حادثه هیچوقت خبر نمی دهد و در یک لحظه فرد یا افراد سحل انگار را به کام بلا میکشاند.


ایمنی نظافت
به رعایت تمامی مواردی که ما را در برابر خطرات و آسیب هایی که در زمان انجام نظافت منزل شمال تهران ایمن می نماید ایمنی نظافت میگوئیم. توجه داشته باشد که فردی که میخواهد نظافت را انجام دهد باید کاملا به ایمنی نظافت آگاه باشد تا جان خود و دیگر افراد را به خطر نیاندازد.


ابزار ایمنی نظافت

Rahpakan


لباس کار


لباس کاری ایمنی می باشد که اولا کاملا سایزتان باشد نه تنگ و نه بزرگ و دست و پا گیر باشد و ثانیا سبک، خنک و تمامی بدن را بپوشاند و ثالثا جنس قوی و غیر پلاستیکی باشد.
لباس کار اگر از موارد فوق تبعیت نکند باعث کندی در کار، خستگی بیش از حد، سوزش و خارش بدن، عرق کردن بیش از حد، گیر کردن به وسایل و آسیب دیدن لباس و مهمتر از آن آسیب دیدن فرد مشغول کار و مشکلات بسیار دیگر، بنابراین پیشنهاد می شود به تهیه لباس کار مناسب و ایمن توجه جدی داشته باشید تا هم از کار لذت ببرید و هم از صدمات و آسیب ها در امان بمانید.

 کفش کار


بستگی به نوع نظافت کفش کار می بایست تفاوت داشته باشد، اما برای نظافت یک کفش کار مناسب کفشی است که سبک،دارای عایق برق، کاملا پوشیده باشد تا پا خیس نشود.به هیچ عنوان در هنگام کار نظافت منزل شرق تهران و هر نظافت سنگین دیگر از دمپایی استفاده نفرمایید.

ماسک


مهمترین ابزار ایمنی نظافت بخصوص نظافت راه پله ماسک میباشد که جهت جلوگیری از نفوذ گرد و خاک و بخارهای سمی مواد شوینده می بایست از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که از ماسک های فیلتردار استاندارد بجای ماسک های یکبار مصرف استفاده نمایید، ماسک های یکبار مصرف بعد از نیم ساعت استفاده به دلیل مرطوب شدن میکروب ها را به خود جذب می کنند و از طرفی بطور کامل توانایی جلوگیری از نفوذ گردو خاک و... را ندارند.

دستکش


در نظافت منزل غرب تهران در هنگام کار که معمولا با آب و مواد شوینده دست کاملا ارتباط دارد اگر از دستکش استفاده نشود باعث پیری پوست دست زخم شدن دست در برخورد با اشیاء .....و در مواقعی خطر برق گرفتی می باشد.
پیشنهاد می شود از دستکش های عایق برق و محافظ در برابر برق گرفتگی می باشند استفاده گردد. و حتما بعد از سوراخ شدن دستکش از استفاده مجدد خودداری کنید.

نکات مهم در ایمنی نظافت
1. به هیچ عنوان در هنگام تمیز کردن پریز برق تابلو برق و لوستر از دستمال خیس استفاده نفرمائید و فقط با دستمال خشک و یا اسپری کردن چند منظوره ....پریز برق را نظافت کنید.
2. در هنگام جا به جایی وسایل سنگین مانند یخچال ماشین لبایشویی کمد و گاو صندوق ...کفش ایمنی بپوشید از پوشیدن دمپایی جدا خودداری فرمایید.
3. قبل از استفاده از نردبان از ایمنی و سالم بودن آن مطمئن شوید و حتما مکان نردبان را محکم کنید بعد از آن استفاده کنید.
4. درهنگام نظافت پنجره ها به هیچ عنوان به سمت بیرون خم نشوید و در صورت نیاز از شرکت خدماتی برای نماشویی استفاده نمائید.
در غیر این صورت از تی دست بلند با رعایت کامل ایمنی استفاده نمائید.

توصیه میشود که :

1. در هنگام شستو شوی کف آشمزخونه یا پارکینگ و... از کفش مناسب استفاده نمائید تا از لیز خوردن شما جلوگیری نماید و همچنین پای شما را از خیس شدن و آسیب مصون دارد.
2. در هنگام نظافت و جا به جایی آینه و سطح شیشه ای ایمنی را رعایت کنید زیرا احتمال شکستن شیشه و بریدن دست و دیگر اعضای بدن و حتی آسیب رساندن به دیگران وجود دارد.
در صورت شکستن و خورد شدن آینه یا شیشه حتما از دستکش و کفش مناسب جهت جمع کردن تیکه های آن استفاده فرمائید.
3. در هنگام شستو شوی سرویس بهداشتی و حمام توجه جدی داشته باشید که روی مواد اسیدی و قلیایی از آب داغ استفاده نکنید زیرا احتمال آتش سوزی یا ایجاد بخار سمی وجود دارد. توصیه می شود درب سرویس بهداشتی یا حمام را کاملا نبندید تا هوا در رفت وآمد باشد و حتما از ماسک فیلتر دار و دستکش چند لایه استفاده کنید.
4. در هنگام بلند کردن وسایل منزل و یا محل کار فشار ناگهانی به کمر و ....نیاورید بدون عجله جابجایی ها رو انجام دهید توصیه می شود از فرد دیگری برای کمک استفاده نمائید.
5. توصیه اخر شرکت نظافتی ره پاکان این است که با دقت و حوصله نظافت منزل و... را انجام دهید زیرا قطعا باعث خرابی و یا شکستن وسایل یا آسیب رساندن به خود و دیگران می شوید.

 آیا میدانید :

تمامی نکات فوق در سالیان دراز در پی انجام نظافت های پی رد پی و گوناگون توسط شرکت خدماتی ره پاکان بدست آمده است، امیدواریم با توجه به این نکات ایمنی نظافتی دلچسب و بی خطری تجربه نمائید.ره پاکان

طراحی شده توسط شرکت تک پردازان