{شرکت خدماتی} شرکت خدماتی - نظافت یخچال توسط ره پاکان

 شرکت خدماتی ره پاکان در خصوص نظافت یخچال مطالب حائز اهمیتی را ذکر میکند.
آیا میدانید یخچال را چه کسی اختراع کرده است؟
آیا میدانید نظافت یخچال چه نکات ایمنی و بهداشتی دارد؟
نخستین یخچال را ژاکوب پراکنیز در سال 1834 میلادی اختراع نمود و بعد از تغییرات بسیار توسط افراد مختلف در سال 1869 میلادی دیوو از امریکا یخچال برقی را تولید و عرضه نمود.
امروزه یکی از مهمترین وسایل منزل و محل کار بدون شک یخچال می باشد و به همین علت می بایست در حفظ و نگهداری و تمیز نمودن آن بسیار کوشا بود. مبخواهیم نکاتی تجربی را برای تمیز کردن یخچال در هنگام نظافت منزل یا محل کار در اختیار شما بگزاریم تا دیگر نگران تمیز کردن این وسیله مهم نباشید.

نظافت یخچال

ابتدا یخچال را از برق کشیده و کلیه وسایل داخل یخچال را به آرامی و مرتب روی میز یا اپن بچینید.
سپس قطعه های جدا شدنی یخچال را درون تشتی ریخته و یا آب گرم و کمی شوینده پر میکنیم تا خوب ضدعفونی شود.
و بعد شست و شو داده و در جایی میگزاریم تا خوب آبش برود و خشک شود.
حالا با دستمال کاغذی و یک اسکاج نرم نو یا مخصوص یخچال قسمت داخلی یخچال را کاملا تمیز می کنیم.
پیشنهاد میکنیم بجای مواد شوینده صنعتی از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده نمایید تا نتنها تمیز شود بلکه میکروب کشی و ضدعفونی نیز بشود.
بعد از انجام کامل این مرحله قطعه های شسته شده و خشک شده را داخل یخچال قرار میدهیم تا وسایل درون یخچال بعد از مرتب سازی و تفکیک و نظافت با سلیقه و حوصله چیده شود.

 

نظافت بیرون یخچال


شرکت خدماتی ره پاکان به کلیه پرسنل خود حساسیت و مهم بودن نظافت یخچال را گوشزد کرده و آموزش های تئوری و عملی مناسبی در این باب به پرسنل داده شده است.
ابتدا با یک دستمال کمی نمدار خاک بالا و پشت یخچال را تمیز کرده و سپس با دستمال کاملا تمیز با اسپری چند منظوره یا ترکیب سرکه و جوش شیرین شروع به لکه زدایی و تمیز کردن یخچال میکنیم.
توجه داشته باشید که به هیچ عنوان با شلنگ آب یا سطل آب یخچال را اصطلاحا غسل ندهید زیرا باعث پوسیدگی بدنه و خرابی موتور یخچال و دیگر قطعات برقی آن می گردد.
واینکه به هیچ عنوان با شی تیز و برنده داخل یخچال را لکه گیری نکنند.
آیا میدانید؟

همه ما اسباب کشی و جابجایی وسایل را از خانه ای به خانه دیگر تجربه کرده ایم ولی آیا میدانید یخچال ها بعد از جابجایی چه اتفاقی برایشان می افتد؟
درون موتور تمامی یخچال ها روغنی مخصوص وجود دارد که در هنگام جابجایی شدید مانند اسباب کشی،این روغن از موتور به لوله های رادیاتور رفته و در صورت بلافاصله روشن کردن یخچال گاز خنک کننده لوله ها نمی تواند از روعن عبور کند و احتمال فشار امدن به موتور یخچال و حتی سوختن آن می باشد.
بنابراین می بایست حدود یکی دو ساعت یخچال را بعد از ثابت کردن در جای خود به برق نزنید تا روغن درون لوله ها به داخل موتور برگردد.
شرکت نظافتی ره پاکان همواره با انتقال تجربه بدست آمده و یا علم و اطلاعات تازه کشف شده در زمینه نظافت به مخاطبین خود از بسیاری از اتفاق های اشتباه جلوگیری نموده است و این موضوع همواره شادی آفرین و نشاط انگیز است.

 

نکته ی بسیار مهم

قبل از روشن کردن دستگاه های برقی تان بویژه یخچال بهتر است از یک محافظ برق استفاده نمایید تا در صورت نوسانات برقی، آسیبی به یخچال شما وارد نشود.
همچنین به هیچ عنوان محافظ یا سه راهی برق یخچال را در معرض خیس شدن نگذارید زیرا بسیار خطرناک است و احتمال برق گرفتگی وجود دارد.

 

نطافت زیر یخچال


جالب است بدانید که اگر یخچال را جابجا کنید مشاهده میکنید که از هر حبوبات و وسایل خوراکی دیگر زیر یخچال یکی افتاده و نیاز به جارو و در مواقعی شست و شوی کامل کف میباشد و پیشنهاد میکنیم بعد از گرفتن کامل آب کف ،یخچال را سرجای خود بگزارید.

ایا میدانید؟

به هیچ عنوان یخچال را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید، زیرا با داغ شدن بدنه یخچال،فشار بیشتری به موتور آن می آید تا داخل را خنک نگه دارد و بعد از زمان طولانی امکان اصطلاحا زیر بار ماندن موتور یا همان سوختن موتور وجود دارد.
همچنین رنگ بدنه یخچال بعد از گذشت چندسال زیبایی خود را از دست میدهد و ظاهری کهنه و فرسوده پیدا میکند.

در صورت خط و خش افتادن روی یخچال چه باید کرد؟

بدنه یخچال ها مانند بدنه خودرو رنگ شده و قابلیت پولیش زنی و لکه گیری رنگ را دارد بنابراین در صورت خط و خش داشتن نگران و ناراحت نباشید زیرا این مشکل حل شدنی است.
و یا می توانید با لاک ناخن همرنگ یخچالتان نقطه های ریز را بپوشانید تا دید نداشته باشد و انرژی شما را منفی نکند.
بارها از پرسنل خود شنیده ایم که بسیاری از مشتریان در هنگام نظافت منزل غرب تهران گفته اند که در هنگام اسباب کشی و جابجایی یا سهل نگاری و... روی یخچال خط و خش افتاده و بسیار از این موضوع ناراحت بوده اند.

اما کافی است با پولیش یا لاک ناخن شروع به لکه گیری نمایید آنوقت است که یخچال مانند روز اول نو و یکرنگ می گردد.

توجه توجه

یخچال را به هیچ عنوان تنهایی جابجا نکنید زیرا امکان آسیب دیدن ستون فقرات و گرفتگی عصلات وجود دارد.ینابراین از شخص دیگری کمک بگیرید تا بار فشار این کار تقسیم شود و جلوی آسیب گرفته شود.
نکته ای دیگر

یخچال را در کنار اجاق گاز قرار ندهید زیرا هم با پاشش لکه های روغن در هنگام پخت غذا روی یخچال مواجه می شوید که پاک کردن آنها بسیار سخت و خسته کننده است و همچنین سرد گرم کنار هم چیدمانی غلط و نادرست می باشد.

شرکت خدماتی ره پاکان در تمامی نقاط تهران با پرسنل مجرب و متخصص و جوان خانم و آقا برای نظافتی ایده آل در خدمت شماست کافی است به ما اعتماد کنید.
همواره میتوانید ره پاکان را در گوگل و فضاهای مجازی دنبال نموده و از مطالب تخصصی گوناگون ما که حاصل سالها تجربه می باشند استفاده نمایید.ره پاکان

طراحی شده توسط شرکت تک پردازان